Free songs

Bize ulaşabilirsiniz +(0224) 452 1359

Niçin Biz?

Nedir Bizi Farklı Kılan?

Günümüzde dikkatinizi çekmiştir artık hemen hemen her cadde de kişisel gelişim merkezi bir eğitim-danışmanlık bürosu var. Peki ne iş yapar bu danışmanlık şirketleri? Niçin sayıları bu denli fazlalaştı? Bu şirketleri kim denetliyor? İçeride görev yapanlar hangi eğitimlerden geçtiler? Eğitim alacağım ya da terapi alacağım, yardım beklediğim kişilerin ne gibi donanımları var?

Evet tüm bu kafanızdaki soruların cevabını çok kısa ve öz bir biçimde açıklayacağım. Evet bu danışmanlık şirketlerinin sayısı çok fazla çünkü cebine 7000-8000 TL koyan herkes oldukça basit ve yüzeysel eğitimlerden geçip ki hatta bazı danışmanlık şirketleri 1 ay gibi kısa bir sürede dahi sertifika veriyor. Bu sertifikayı alıp iş yerini açıyor. Bu şirketleri kimse denetlemiyor yalnızca yılda bir defa gelirse vergi memuru ya gelir ya gelmez yani içerde dilenildiği gibi hareket edilinebilir, asla hakkınızı arayabileceğiniz bir kurum yoktur aman dikkat.

Gelelim en önemli maddeye, kafaları oldukça bulandıran sorunun cevabına! Bu kişiler ne eğitimi aldılar ne gibi donanımlara sahipler? Yardım beklediğiniz, terapist ya da koç adıyla anılan hatta bazıları kendine uzman terapist deme cüreti bile bulabilen kişilerin kimisi cd dinleyerek yani evinde uzaktan eğitim adıyla, kimisi 15 saat gibi komik bir eğitim alarak, sorgusuz sualsiz bu kişisel gelişim merkezlerini, eğitim danışmanlık şirketlerini açıp tabelalarına da utanmadan psikolojik danışmanlık dahi yazabiliyorlar. Amaç kafa bulandırmak, terapi almak isteyen insanları içeriye çekebilmek. Adeta bir psikolog havasına bürünüp emek hırsızlığı yapmaktır.

Hemen hemen tüm kişisel gelişim merkezlerinde görev alan kişiler yani, kendisini terapist, hipnoterapist, koç olarak adlandıranların %99u gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki öğretmen, bankacı, işletmeci, pazarlamacı, yıllarca aradığı işi bulamamış bu işe yönelmiş kişiler, ev hanımlarından oluşuyor!!!Siz siz olun ruh sağlığınızı bu kişilerin eline oyuncak olarak vermeyin. Ne olur hipnoterapilerinizi ve psikoterapilerinizi psikolog ya da psikiyatristlerin dışında uzman olmayan kimselerden almayın! Donanımlı bireyler olmak için de alacağınız tüm eğitimleri bu işte uzman olan kişi ya da kuruluşlardan alın.

Peki niçin biz?

Psikolog, pedagog, deneyimli öğrenci koçumuz ve psikolojik danışmanımızla yani, uzman kadromuzla sizlere en güzel hizmeti vermeye hazırız. Psikolojiyle uzaktan yakından alakası olmayan bu işi ek iş olarak gören kişi ve kuruluşlardan lütfen uzak durunuz.
Sevgiyle daima mutlu kalın.

İLETİŞİM PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
&
KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ

SERTİFİKALARIMIZ