Free songs

Bize ulaşabilirsiniz +(0224) 452 1359

Düşünce Gücü

Psk. Burak Şenyurt 25 Şubat 2015 Genel
0
13

İstediğimize Sahip Olabiliriz

Hayatın işleyişine dair çok az şey biliyoruz. Örneğin, elektriği doğal bir olay olarak kabul ediyoruz. Fişi prize sokunca odamızın aydınlanacağını ya da tost veya kahve makinamızı çalıştırabileceğimizi biliyoruz. Elektriği nasıl kullanmamız gerektiği konusunda uyarıldık ama neyin, nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz. Ben de elektrik hakkında çok az şey biliyorum.

 

Örneğin, elektrik kablosunu su dolu bir tüpün içine sokmayı düşünmem çünkü biliyorum ki böyle bir şeye kalkışırsam hayata hemen veda etmek zorunda kalırım. Ya da çıplak kablolara elimi sürersem şok geçireceğimi de bilirim.

 

Çoğumuzun idrak edemediği şey, hayata direnmenin, başkalarından nefret etmenin ve onları suçlamanın ya da çabalayıp mücadele ederek stres oluşturmanın çok daha tehlikeli olduğudur. Bilinçaltının çalışması hakkında birazcık bilgimiz olsa, kusursuz çalışması için engelleri kaldırmanın ne denli önemli olduğunu anlarız.

 

Hayatta bilinçaltını temizlemekten daha önemli bir şey yoktur. Bilinçaltını anlayarak kullanmak, öğrenebileceğimiz en önemli şeydir. Evrensel bilinçaltı öylesine akıllıdır ki, her şeyi bilendir ve o kadar duyarlıdır ki her talebimize karşılık verir; her isteğimizi yerine getirir. Ona ilettiğimiz her düşünceyi ya da öneriyi tatbik eder. O halde neden her zaman mutsuz oluyor ya da arzuladığımız şeyleri elde edemiyoruz?