Free songs

Bize ulaşabilirsiniz +(0224) 452 1359

Aile Koçluğu

aile koçluğuAnne ve babaların öz farkındalık kazanarak daha etkin aile içi iletişim kurmalarını, çocuklarına daha iyi örnek olmalarını ve aile bağlarını güçlendirmelerini destekleyen bir çalışmadır.

Günümüzde aile içi sorunların çoğu iletişim eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu sebepten dolayı iletişim, aile koçluğunun ana çalışma alanıdır. Aile fertlerinin duygu, düşünce ve beden dili iletişimini tam olarak anlamasını ve kullanmasını hedef alır.

Anne ve babaların, koşulsuz sevgi ve özgüvenin  çocuklarının geleceğinin üzerinde, ne kadar önemli bir yeri olduğunu farketmelerini ve gerekli uygulamaları doğru yapmalarını sağlar. Ayrıca çocukların okul ve özel hayatlarında karşılaşacakları sorunlarla rahat başa çıkabilmeleri için ihtiyaçları olan altyapıyı oluşturmalarına yardımcı olur.

Anne ve babalar, kendi zihin programlarını tanıyarak; kendi düşünce, konuşma ve inançlarının çocuklarının gelecekleri için ne kadar önem taşıdığını farkına varırlar ve olumlu bir değişim sürecini başlatırlar.

Aile koçluğu alan aileler daha başarılı, daha sağlıklı ve özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmekte daha kolay ve hızlı yol alırlar. Eşler birey, ebeveyn ve eş rollerini birbirinden ayrı tutarak yaşamayı keşfedip daha dengeli ve sağlıklı bir yaşam sürerler.